Dne 25. května 2018 se konala přednáška spojená s besedou, která nesla název „Politika pro mladý!“. Přednášející probrali možnosti zapojení mládeže do politiky a veřejného dění, informovali přítomné o zajímavých akcích a pobesedovali na různorodá témata.

Prvním přednášejícím byl politický komentátor Martin Kubeš, jehož přednáška se zaměřovala na aktivismus a veřejné dění. Ve svém bloku provedl přítomné od mládežnických politických spolků, přes komunikaci a tvorbu vlastních projektů až po strany, které ovlivňují komunální politiku ve Znojmě.

Druhým přednášejícím byl Jakub Malačka, místostarosta města Znojma. Ten zase mluvil o možnostech zapojení do komunální politiky, iniciativách studentů a nově vznikajícím projektu městského parlamentu mládeže města Znojma.

Jako poslední se ujal slova europoslanec Tomáš Zdechovský. Pan Zdechovský hovořil o tom, co přináší EU mladým lidem, jaké programy vypisuje a jak se do ní dá zapojit. Zmínil třeba rozdávání jízdenek zdarma po všech členských státech Evropské unie, Evropský parlament mládeže či simulace různých organizací a zasedání.

Na závěr besedy probíhala již uvolněnější diskuze na téma domácí i zahraniční politiky, do které se zapojili všichni přednášející v reakci na dotazy lidí z publika.

Fotky z akce k nalezení ZDE

Záznam z živého vysílání k nalezení ZDE

Leave a Reply

Your email address will not be published.