Dnes nám bylo na našem gymnáziu oznámeno, že studenti se špatným prospěchem z matematiky nebudou mít možnost volby povinně volitelných předmětů, ale bude jim automaticky přidělen seminář z matematiky. To kvůli povinným maturitám z matematiky. A já nemám co víc říct, než díky.

Díky, exministryně Valachová za to, že jste pod vaším vedením MŠMT zk*****a svobodné, individuální a podporující školství.

Díky, senáte, že jste tohle zk*****í i přes námitky školského výboru (který tam z nějakého důvodu asi bude, zkuste ho někdy poslechnout) bez mrknutí oka odsouhlasili.

Při současných maturitách, kdy matematika ještě nebyla povinná měli i studenti co si ji vybrali problémy s odmaturováním. A vy nám chcete tvrdit, že povinné maturity z matematiky od r. 2021 budou lehké? Po tomto vám máme věřit?

V této situaci je potřeba o to více ocenit činnosti, které usilují o změnu školství. Jako takovou bych kupříkladu rád vyzdvihl činnost České středoškolské unie, která se aktivně zasahuje o svobodnější, individuálnější školství, ve kterém mají slovo sami žáci a žákyně.

Mým doporučením je nechat studenty studovat to, co studovat chtějí. Neklást školám nesmyslné příkazy a podmínky. Jen takový student může být maximálně úspěšný, který se začne v oboru svého zájmu co nejdříve komplexně vzdělávat. Jen takový systém může produkovat kvalitní a znalé profesionály v oboru. Pokud toto neumožníme a školy se budou i nadále snažit spíše než zjistit to, v čem student vyniká zjišťovat věci, ve kterých až tak dobrý není, naše společnost se nikam nepohne.

Leave a Reply

Your email address will not be published.