Jiří Čunek. Senátor a hejtman Zlínského kraje, KDU-ČSL. Tento pán označil pochod nejen lidí s odlišnou sexuální orientací jako „Pochod smrti této civilizace.“

Po salvě dalších ohyzdných a zpátečnických výroků na stranu sexuálních menšin, nad kterými zůstává racionálně myslícím lidem rozum stát ještě prohlásil, že po volbách by mohla KDU-ČSL spolupracovat s ANO Andreje Babiše. Dle mého názoru toto není možné, už jen kvůli povahám jednotlivých stran.

Až mě jímá takový nepříjemný pocit, jako kdyby byla pro pana senátora lepší varianta Pochod pro život. Pro lidi, jenž neví, oč se jedná, je to snaha o zrušení práva žen na potrat. Pokud je Prague Pride pochodem smrti, pak by měl tedy každý zúčastněný snad znásilnit alespoň jednu ženu, která by si v případě uspění této snahy nemohla nechat dítě odebrat? Je toto opravdu doba, kdy se musí stále vést spekulace jak o sexuální orientaci, tak o právech žen, za kterými stojí dlouhá léta nerovností (které bohužel přetrvávají a na jejich úplném překonání bude potřeba ještě nějaká doba) a nemalé snahy feministek a feministů? Nemyslím si.

Pochod pro život ani nenabízí relevantní řešení, jak postupovat jinak. Neumožňuje a ani nepodporuje rovnou adopci pro všechny. V případě, že bychom umožnili adopci všem párům bez rozdílu, by stát nejenže nemusel vynakládat takové finanční částky na dětské domovy a podobné instituce, ale zároveň (a to je to hlavní) by děti vyrůstaly v kompletním a milujícím prostředí, které by nepostrádalo element rodiny. Osobně bych to tedy spíše nazval pochodem sexismu a idejí zavánějících šovinismem.

Nutí mě to zeptat se sám sebe… Opravdu chceme, aby lidé jako pan Čunek seděli ve vládě? Aby nás netolerance přenesla zpět do dob, kdy ženy nesměly odhalovat kotníky a homosexualita byla tabu, o ostatních orientacích či transsexualitě ani nemluvě? Odpověď zní ne. Je naší povinností se takovéuto jednání postavit a volit moudře. Volit toleranci a mír pro všechny bez rozdílu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.